Print Friendly and PDF Рекомендації щодо застосування стимуляторів росту на посівах сої.

ТОВ Високий Врожай
БобовіЕфективність застосування стимуляторів росту рослин на посівах зернобобових культур найбільш ефективно проявляє себе починаючи з обробки насіння перед посівом інокулянтами спільно із застосуванням стимуляторів росту з подальшим обприскування вегетуючих рослин в основні фази росту і розвитку рослин. Цей агрозахід дозволяє максимально зробити закладку репродуктивних органів рослини, що в подальшому позначається на врожайності.


Допосівная обробка насіння

обробка насінняОбробку насіння стимуляторами росту об’єднують з протруюванням насіння інокулянтами і добривами. Норма застосування регулятора росту Вегестим – 250-300 мл, Агростимулін – 25 мл, Домінант – 20 мл на тонну насіння. Обробка насіння регуляторами росту викликає активну транспортування поживних речовин у надземні частини і забезпечує мікроелементами на ранніх стадіях розвитку. При тривалому зберіганні, оброблені насіння регуляторами, необхідно захищати від інтенсивного сонячного освітлення.

Обприскування посівів

обприскування посівівОбприскування посівів проводять у фазі розвитку рослин 3-5 лист, вдруге – у фазу бутонізації спільно з засобами захисту рослин для зняття фітотоксичного навантаження.

Норма внесення Вегестим – 50-75 мл/га, Агростимуліна 20 мл, Домінант – 20 мл

Обприскування посівів регуляторами росту доцільно поєднувати з внесенням пестицидів в бакових сумішах, а також з внесенням рідких комплексних добрив, інсектицидів і мікроелементів, щоб уникнути додаткових витрат на окреме внесення стимуляторів росту рослин, а так само підвищити ефективність мікроелементів до 30%.


Застосування регуляторів росту забезпечує:

  • підвищує польову схожість;
  • розвиток розгалуженої кореневої системи і активізацію в її зоні діяльності симбіотичних, до рослин, груп ґрунтових мікроорганізмів, зокрема фосформобілізуючих і азотфіксуючих бактерій, а також бактерій, що виробляють антибіотичні речовини;
  • прискорює ріст і розвиток кореневої системи, яка забезпечує ефективне засвоєння поживних елементів, у тому числі малорозчинних сполук фосфору;
  • зменшення вилягання посівів;
  • підсилює розвиток поверхні листа, підвищує вміст фотосинтетичних хлорофілів;
  • підвищує стійкість до несприятливих факторів навколишнього середовища: високих температур, нестачі або надлишку світла і вологи;
  • підвищення врожайності на 15-20%;
  • покращує якість продукції.

Азотфіксація

Ефект від застосування регуляторів росту в технологіях бобових, зокрема сої, не вичерпується одним підвищенням врожайності. Численні дослідження показують, що регулятори інтенсифікують процес трансформації бобовими культурами атмосферного азоту в сполуки, придатні для засвоєння рослинами. За рівнем інтенсифікації, регулятори росту не поступаються мікробних препаратів для інокуляції насіння, але на відміну від них активізують життєдіяльність всього спектру азотфіксуючих мікроорганізмів, присутніх в зоні кореневої системи, а інокуляція – тільки внесений вигляд. Тобто, при застосуванні регуляторів росту, не порушується природна рівновага між різними бактеріями, виду рослин.


Регулятор Агростимулін, впродовж 15 років свого застосування в Україні, забезпечує стабільні результати на посівах сої. Він збільшує урожай комплексної обробки зерна на рівні 10-15%, підвищує в зерні вміст олії і білка на 1-3%, а вихід – на 15-20%. Нові препарати Вегестим, Домінант і Ноостим у процесі державних випробувань забезпечили надбавки, які в середньому вище на 20%.


Рекомендовані препарати:

+38 (068) 333-00-20
+38 (050) 500-33-86
факс: (057) 705-34-98
agrotechnology21@gmail.com