Print Friendly and PDF Рекомендації щодо застосування стимуляторів росту на посівах ріпаку

ТОВ Високий Врожай
РіпакРіпак перспективна продовольча, технічна і кормова культура. Площі посівів ріпаку в Україні стрімко зростають. Вагомим чинником зростання є збільшення виробництва біологічних видів палива. Використання палива з олії ріпаку стає економічно доцільним при досить високому рівні врожайності культури. Урожайність насіння може досягати 40-55 ц/га, в той же час фактична врожайність в Україні залишається низькою. Одним з ефективних факторів підвищення продуктивності озимого та ярого ріпаку є використання в технології його вирощування регуляторів росту рослин.


Комплексна обробка насіння та обприскування посівів:

 • підвищує польову схожість;
 • прискорює ріст і розвиток кореневої системи, яка забезпечує ефективне засвоєння поживних елементів, у тому числі малорозчинних сполук фосфору;
 • підсилює розвиток поверхні листа, підвищує вміст фотосинтетичних хлорофілів;
 • підвищує стійкість до несприятливих факторів навколишнього середовища: високих температур, нестачі або надлишку світла і вологи;
 • підвищує зимостійкість озимих культур;
 • зменшує виляганню посівів;
 • збільшує врожайність;
 • покращує якість продукції.

Обробка насіння ріпаку регуляторами росту, з наступним обприскуванням посівів, підвищує врожай насіння на 15-25%, вміст олії на 3-5%, вихід олії на 25-40%.

Регулятор росту Трептолем впродовж 20 років свого застосування в Україні забезпечує стійкі результати на посівах ріпаку. Він збільшує врожай зерна на рівні 15-25%, підвищує в зерні кількість масла на 3-5%. Новий препарат Вегестим у процесі державних випробувань забезпечили надбавки, вище в середньому на 20%.


Допосівна обробка насіння

обробка насінняОбробку насіння ріпаку стимуляторами росту об’єднують з протруюванням. Норма застосування регулятора росту Трептолем – 25 мл, Вегестим – 250 мл на тонну насіння. Обробка насіння регуляторами росту викликає активну транспортування поживних речовин у надземні частини і забезпечує мікроелементами на ранніх стадіях розвитку.

Обприскування посівів

обприскування посівівОбприскування посівів проводять у фазі 4-6 пар листя, вдруге – у фазу бутонізації – початок цвітіння.

Норма внесення Трептолем – 20 мл, Вегестим – 50 -75 мл/га.

Обприскування посівів регуляторами росту доцільно поєднувати з внесенням пестицидів в бакових сумішах, а також з внесенням рідких комплексних добрив, інсектицидів і мікроелементів, щоб уникнути додаткових витрат на окреме внесення стимуляторів росту рослин, а так само підвищити ефективність мікроелементів до 30%.


Застосування регуляторів росту забезпечує:

 • розвиток розгалуженої кореневої системи і активізацію в її зоні діяльності симбіотичних, до рослин, груп ґрунтових мікроорганізмів, зокрема фосформобілізуючих і азотфіксуючих бактерій, а також бактерій, що виробляють антибіотичні речовини;
 • збільшення зимостійкості озимих культур за рахунок інтенсифікації накопичення цукрів, зниження температури замерзання плазми клітин;
 • раннє відновлення весняної вегетації;
 • зменшення вилягання посівів;
 • підвищення врожайності на 15-25%;

Рекомендовані препарати:

+38 (068) 333-00-20
+38 (050) 500-33-86
факс: (057) 705-34-98
agrotechnology21@gmail.com